ULUSLARARASI KOMİTESİ

Uluslararası Komitesi 1998 senesinde kurulmuş olup BÜYAK’ın ulusallıktan çıkıp farklı kültürlerden öğrencilerle etkileşime girerek vizyonunu genişletmesini amaçlar. Kulübün üye olduğu ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management) topluluğu ile bağlantıları bu komite tarafından yürütülür. ESTIEM içerisinde barındırdığı 28 ülkeden 72 üniversitede 50000’den fazla Endüstri Mühendisliği ve İşletme öğrencisinin hem sosyal hem de akademik yönden gelişimini amaçlayan büyük bir öğrenci topluluğudur. Topluluğun sahip olduğu, birçok farklı alana hitap eden etkinlik ve projeler bünyesinde bulunan yerel üniversite grupları tarafından organize edilir.

BÜYAK Uluslararası Komitesi’nde LG Istanbul-Bogazici adıyla sene içinde farklı konseptler ile 3+ etkinlik düzenlenir ve bu etkinliklerde 50’den fazla yabancı öğrenci ağırlanır. Aynı şekilde bu topluluğa bağlı diğer ülkelerdeki yerel grupların düzenlediği etkinliklere de katılımcı gönderilerek BÜYAK temsil edilir, üyelerin farklı kültürlerden insanlarla çalışmalarının deneyimlenmesi sağlanır ve uluslararası anlamda iletişimin artırılarak geliştirilmesi hedeflenir.

Uluslararası Komitesi aynı zamanda üyelerine toplantılarında stres ve zaman yönetimi, takım çalışması ve kültürlerarası farkındalık gibi kişisel gelişim eğitimleri vererek onların uluslararası çerçevede daha yetkin bir şekilde yer almasına yardımcı olur.

Rana Dikmen
Takım Lideri

Oğuz Kağan Sezer
Proje Koordinatörü

Sıla Ünal
Proje Koordinatörü

Ece Özdağ
Proje Koordinatörü

Nisan Erdoğan
Proje Koordinatörü